WOOD HOUSE PROJEKT

Czy domy kanadyjskie są bardziej ekologiczne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na życie w zgodzie z naturą, a troska o środowisko stale nam towarzyszy. Skutkiem tego są wprowadzane rozwiązania, które skupiają się na minimalizacji wpływu człowieka na środowisko. Dotyczy to również budownictwa, które staje się coraz bardziej proekologiczne, popularność zyskują domy kanadyjskie czy skandynawskie. Tak więc jaka jest różnica między tymi dwoma typami domów, który z nich jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem?

Domy kompaktowe, czyli wspomniane wcześniej domy skandynawskie czy kanadyjskie, są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących przestrzeni, oszczędności i funkcjonalności. Mieszkanie w wielkich blokowiskach czy ograniczone środki finansowe to główne powody, przez które ludzie stawiają na domy kompaktowe, które są świetną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Z racji tego, że metraż domu to zazwyczaj 35m2 lub 70m2, muszą to być niezwykle funkcjonalne powierzchnie z duża ilościa miejsca na przechowywanie. Dodatkowo warto podkreślić fakt, że są to domy energooszczędne.

Solidna konstrukcja domu kanadyjskiego

Kanadyjski typ domu opiera się na lekkim, drewnianym szkielecie co zapewnia szybką i efektywną budowę. Materiał budowlany, jakim jest drewno, może się wydawać mniej efektywnym rozwiązaniem niż standardowy beton. 

Jest wręcz odwrotnie! Dobrze zaizolowane drewno za pomocą materiałów przyjaznym środowisku, czyli np. pianki poliuretanowe czy włókna celulozowe pozwalają utrzymać wewnątrz stabilną temperaturę. Skutkiem tego jest oczywiście, możliwość zaoszczędzenia na ogrzewaniu co sprawia, że dom kanadyjski staje się o wiele bardziej ekologiczną opcją niż standardowy dom.

Urok domków kanadyjskich

Pierwszymi skojarzeniami w tym temacie może być przestronność czy minimalizm i jak najbardziej są one trafne. Styl skandynawski to przede wszystkim prostota! Nie zmienia to jednak faktu, że ten typ domu może być bardzo przytulnym i komfortowym miejscem.

Charakterystyczne duże okna sprawiają, że światło wpada do pomieszczenia i automatycznie rozświetla przestrzeń. Te domy charakteryzują się również ekologia, która jest tam wszechobecna, drewno i przeszklenia sprawiają, że czujemy połączenie z naturą. Ponadto fotowoltaika, pompy ciepła oraz rozwiązania Smart Home dodatkowo pomagają nam dbać o ekologię.

jakie są zalety domów kanadysjkich
Sprawdź naszą ofertę domów kanadysjkich już teraz!

Eko-Debata – Skandynawski vs. Kanadyjski

domy kanadyjskie czy warto

Oba style posiadają swoje wyjątkowe cechy i zalety pod względem wizualnym, ale który z nich jest w takim razie bardziej ekologiczny? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ważniejszy jest świadomy wybór surowców czy energii, czyli zrównoważone podejście do budownictwa niż styl w jakim będzie nasz wymarzony dom. Tak naprawdę to proces budowy takiego domu ma największe znaczenie, bo właśnie to wpływa na środowisko najbardziej!

Zainteresowanie takimi inwestycjami jest coraz większe, świadomość społeczeństwa w sprawie ekologii również jest na coraz wyższym poziomie, niż jeszcze kilka lat temu, więc wiąże się to z tym, że aktualnie na rynku jest wiele firm oferujących projektowanie tego typów domów. Wood House Projekt zapewnia wykwalifikowany zespół pracowników, od projektantów po wykonawców, każdy pracownik posiada ogromną wiedzę oraz doświadczenie i co najważniejsze łączy nas pasja do realizowania takich inwestycji. Na każdym etapie naszej współpracy mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę. Jeśli Państwa marzeniem jest piękny, nowoczesny i co najważniejsze, ekologiczny dom kanadyjski, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub przez email.

Sprawdź naszą ofertę już teraz!
Scroll to Top